From English-në Shqip L.16

Questions                               Pyetje të ndryshme dhe përdorimi me fjali.

Where are you going?                         Ku po shkon?

When do you come?                               Kur do të vijsh?

Why did you do these?                            Pse e bëre këtë?

How did you do these?                             Si e bëre këtë?

How many people are in the class?      Sa nxënës janë në klasë?

Where are you from?                                Prej nga je?

Where are you come from?                     Prej nga po vjen?

What are you doing?                                  Çfarë je duke bërë?

How?                                                                Si?

What?                                                              Çfarë?

Where?                                                            Ku?

When?                                                              Kur?

How much? How many?                             Sa?

Why?                                                                 Pse?

Who?                                                                 Kush?

Whose?                                                             Kujt?

Whom?                                                              Kë?

From?                                                                 Nga?

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s